K.Muzaffer GençerK. Muzaffer Gençer
İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Anadolu Üniversitesi AÖF’ ye devam etmektedir. 2002 – 2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi (İKGM) de Resim Eğitimi Programına katılmıştır  .    2007 – 2011  İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İTÜSEM) Resim atölyesinde eğitim çalışmalarına devam etmiştir.
Evli olup Sevi adlı bir kız, Övgü adlı bir erkek çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir. Çocukluğundan beri şiir yazmakta ve resim yapmaktadır. Özellikle Paris’te kaldığı sürece Louvre Müzesi, Orsay Müzesi ve Montmartre’da gördükleri bu tutkularını yoğunlaştırmıştır. Resim bilgisini İspanya, Paris, Roma, Floransa, Amsterdam ve Berlin gezilerindeki müze, sergi ve çeşitli görsel izlenimleriyle pekiştirmiş olup, büyük ustaların resimlerini birebir inceleme imkanı bulmuştur. Özellikle Madrid Prado Müzesi ve Figueras’ta Salvador Dali’nin Müzesindeki izlenimlerinde özgünlüğün ve sınırsızlığın resim yapmada güzelliklere varmanın nedeni olduğunu görmüş bu sebeple resim yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğine ve özgünlüğünden ödün vermeyeceğine inanmıştır.Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile formları deforme ederek duygularını dışa vuran ekspresyonist tarzdaki çalışmalarında yer yer fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de Sanatsal Ürünlerin Dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.
Paris La Capitale Galerie’de  (2 yapıtı mevcuttur)  3 kişisel , 3 lü grup ve karma sergisi, Paris Galerie Celal’de karma (Ressamlar Derneği’nin Türk Mevsimi Etkinliklerinde Kadınlar Gününde ) ve Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisi’nde (2 yapıtı mevcuttur) Ressamlar Derneği ve SAKÜDER ile 4 karma sergisi  olmuştur . Paris Art Shopping’in Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerinden, Paris Carrousel du Louvre (5) ile Côte d’Azur Cannes Sergilerine katılmıştır. Yunanistan’da   (Komotini)  Valilik Sanat Galerisi Günümüz  Sanatçıları Sergisi   ile Neopolis Sykies Belediye Sanat Galerisi Sergisi  , Selanik  Mylos  Gallery Sergisi ,  Midilli Belediye   Sanat Galerisi  Sergisi, Selanik Metamorfosis Galeri Sergisi, Midilli Ticaret Odası Sanat Galerisi  Sergisi ve Lesvos Workshop’da olmak üzere 7 sergide yer almıştır  . Holland – Amsterdam Breed Art Studios  ve Bulgaristan-Plovdiv City Art Gallery de Türk   Sanatçıları Grup Sergisine, Berlin Ressamlar Derneği  Sergisi ile Bursa Güzel Sanatlar Birliği, Berlin Yunus Emre Enstitüsü Sergisine, İtalya’da Arte Padova Fuarı, Venedik Karnavalı, Art Shopping For Christmas 2019 Roma ile yurtdışında ve yurtiçinde 250’den fazla sergiye katılmıştır. Ayrıca 49.Uluslararası Troia Festivaline de katılmış olup  , Tüyap-Artist 19.- 20.-21. ve 24.  İstanbul Uluslararası Sanat Fuarı Katalogları ,  Paris La Capitale Galerie  “Artistes Liste “ ve “Turkish Paintings” Günümüz Türk Sanatçılarına kayıtlıdır. Birleşmiş Yazarlar Şairler ve Bestekarlar Derneği, Resim Heykel Müzeleri Derneği, Paris Anadolu Kültür Merkezi, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır). İstanbul Büyükşehir Belediyesi  “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.
İstanbul Sevdalıları Antolojisi ve Anadolu’dan Esintiler Antolojisi’nde şiirleri yayımlanmıştır. “Sevi’ye Övgü” ve “Aşkımla Kıvançlıyım “adlı iki şiir kitabı bulunmaktadır.Şiirlerini sevgi,saygı,dostluk üzerine yazmıştır. Herkesi, herşeyi ve heryeri sevmek istemiştir.05422016672  – 02163883975 – kmuzaffergencer@yahoo.com – https://www.kmuzaffergencer.com